سوالات متداول
با مراجعه به لینک https://940net.ir/Account/Register و با وارد کردن کدملی و شماره همراه می توانید اقدام به ثبت نام نمایید
فیبر نوری (Optical Fiber) رشته باریک و بلندی از یک مادّه شفاف مثل شیشه یاپلاستیک که قابلیت عبورد نور را دارد. فیبر نوری داریپهنای باند بسیار بالاتر از کابل‌های معمولی می‌باشد، با فیبر نوری می‌توان داده‌های تصویر، صوت و داده‌های دیگر را به راحتی با پهنای باند بالا تا 10 گیگابیت بر ثانیه و بالاتر انتقال داد. امروزه فیبر نوری، به دلیل پهنای باند وسیعتر در مقایسه با کابل‌های مسی، و تاخیر کمتر در مقایسه با مخابرات ماهواره ای از مهمترین ابزار انتقال اطلاعات محسوب می‌شود.
• افت سيگنال‌هاي نوري بسيار کم‌تر است. • افزایش پایداری ارتباط و کاهش نویز • قطر و وزن فيبر نوري از سيم مسي کم‌تر است و پهناي باند آن براي ارسال اطلاعات بسيار بيش‌تر است. • سيم‌ها، حامل جريان توليد‌کننده‌ي ميدان مغناطيسي هستند که برای سلامت و محیط زیست مضر بوده و هم‌چنين ميدان‌هاي الکتريکي و مغناطيسي بر روي سيگنال‌هاي الکتريکي تأثير مي‌گذارند. در مقابل، سيگنال‌هاي نوري هيچ‌گونه ميداني توليد نمي‌کنند و خطر تداخل امواج وجود ندارد، و مي‌توان آن‌ها را از کنار کابل‌هاي فشار قوي و دکل‌هاي انتقال نيرو و يا ژنراتورهاي برق عبور داد. • فيبرهاي نوري انعطاف‌پذيرترند و طول عمر آن‌ها به دليل مقاومت بيش‌تر در برابر رطوبت و فرسودگي، از سيم‌‌هاي مسي بيش‌تر است. در ضمن برخلاف جریان‌هاي الکتريکي، خطر بروز آتش‌سوزي در فيبرهاي نوري وجود ندارد.
• دیتا (اینترنت خانگی، اینترنت تجاری، اینترانت، MPLS و...) • تلفن • تلویزیون اینترنتی
مـخـفـف عـبـارت Very high bit-rate DSL است که با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری‌ها در اختیار ساکنان برج‌ها و مجتمع‌ها قرار می‌دهد. در خدمات VDSL سرعت دانلود و آپلود اطلاعات بر بستر DSL تا بیش از ۱۰ برابر روش ADSL قابل افزایش است. مراحل راه اندازی این سرویس در مجتمع‌ها نیاز به نصب تجهیزات ویژه VDSL داشته و مشترک باید مودم خاص VDSL تهیه کند.
سرویس VOIP به کاربران اجازه می دهد که تمامی ارتباطات تلفنی خود را بر روی بستر WAN و یا LAN برقرار کنند و دیگر نیازی به سیستم های آنالوگ قدیمی نداشته باشند تا بتوانند از مزایای صدا با کیفیت بسیار بالا و ویژگی های بسیار دیگر استفاده کنند.
سرویس ایرانیان نت در تمامی مناطق اعم از تجاری و مسکونی، مجتمع و یا برج واقع در محدوده سرویس دهی قابل راه‌اندازی است. لازم به ذکر است که جهت استفاده از سرویس فیبر نوری باید مودم های با قابلیت اتصال به شبکه فیبر نوری، تهیه شود.
هزینه نصب وابسته به متراژ داخلی تعیین شده جهت فیبر کشی بوده و بر مبنای آن متغیر است.
در صورت نقل مکان و یا استیجاری بودن ملک مشترک می تواند اقدام به موراد زیر در مورد سرویس اینترنت خود نماید: 1 -سرویس را به مشترک جدید واگذار نمایند و ایشان با شماره09400000940 تماس و به عنوان ساکن جدید درخواست استفاده از سرویس را دهد و سرویس به صورت توافقی واگذار گردد. مزیت این مورد برای ساکن جدید نسبت به ثبت نام عدم تاخیر در ثبت نام و دایری و فعال سازی و .....می¬باشد. 2- مشترک می تواند در مکان جدید ثبت نام سرویس نماید و درخواست انتقال اعتبار روز و حجم سرویس قبلی به سرویس جدید را دهد و همچنین وی باید فرآیند نصب و راه اندازی را دوباره طی کند.
در این موارد لطفا برای دریافت نام کاربری و کلمه عبور سرویس خود، با شماره سراسری09400000940 واحد پشتیبانی تماس حاصل نمایید.
ابتدا وارد آدرس سایت 940net.irشده و در قسمت محدوده تحت پوشش، محدوده سرویس دهی ایرانیان نت را مشاهده نمایید.
بله، با تماس با امور مشترکین و اعلام شماره شبای حساب یا کارت خود وجه پرداختی برایتان عودت داده می¬شود.
با مراجعه به سایت 940net.ir و مشاهده فروشگاه ایرانیان نت می¬توان از سرویسهای موجود مطلع شد.
پس از اطمینان از واقع شدن متقاضی درمنطقه تحت پوشش، وی ابتدا باید از طریق سایت 940net.ir یا تماس با شماره 09400000940سرویس مورد نظر خود را ثبت و پس از پرداخت هزینه سرویس از طریق سایت، یا لینک پرداخت ارسالی به تلفن همراه و یا تماس با دفتر امور مشتریان، سرویس وی بعد از یک روز راه اندازی خواهد شد.
تعرفه ای که برای تمدید میتونم انتخاب سرویس بستگی به استفاده و کاربری شما دارد ولی دقت کنید که سرویسها به صورت غیر حجمی طراحی شده و چنانچه دانشجوی دانشگاه مجازی هستید و یا نیاز به سرعت بالا جهت انتقال تصویر دارید از تعرفه های سرعت بالای غیر حجمی خریداری نمایید. همچنین اگر مصرف سازمانی دارید میتوانید سرویسهای اختصاصی و یا اینترانتی را با تماس با واحد فروش سازمانی شرکت تهیه کنید.
بر اساس مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات رادیویی سرویس دهنده ملزم به ارائه سرویس های غیرحجمی به جای سرویس های حجمی شده اند که جزئیات این سرویس ها در سایت ایزانیان نت وجود دارد.
طبق مصوبه سازمان تنظیم مقررات ، اگر چنانچه ترافیک سرویس اینترنت به پایان برسد سرویس قطع نمیشود و مشترک با سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه میتواند تا پایان زمان سرویس از اینترنت استفاده نماید. و مشترک میتواند با خرید ترافیک اضافی یا سرویس جدید به سرعت اصلی سرویس بازگردد.
واحد سرویس اینترنت خریداری‌شده کیلوبیت بر ثانیه و واحد سرعت دانلود کیلوبایت بر ثانیه می‌باشد. هر 8 بیت برابر یک بایت می‌باشد. بنابراین اگر سرویس اینترنت خریداری‌شده 2048 کیلوبیت بر ثانیه باشد، سرعت دانلود برابر با 256 کیلوبایت بر ثانیه است. اگر مشترک به‌اشتباه 2 بار سرویس اینترنت پرسرعت خود را تمدید کرده باشد، چگونه این مشکل را را می-تواند پیگیری کند؟ یکی از خریدها برای مشترک فعال شده و سرویس دیگر به‌عنوان سرویس پشتیبان در نظر گرفته می‌شود و زمانی که قرارداد فعلی به اتمام برسد ( اتمام حجم سرویس کنونی یا زمان قرارداد ) سرویس پشتیبان به‌صورت خودکار فعال خواهد شد و روزهای باقی از سرویس اینترنت پرسرعت قبلی سوخت می‌شود. همچنین شما می‌توانید چنانچه خواستار برگشت هزینه یکی از سرویس‌های اینترنت پرسرعت بودید با شماره 1585 تماس گرفته و درخواست برگشت از فروش خرید دوم را دهید.
ترافیک در هر دوره قراردادی مربوط به همان شرایط است و به دوره‌های بعدی قرارداد ارجاع داده نمی‌شود، اما ترافیک خریداری‌شده و یا هدیه از سمت شرکت ایرانیان نت زمان انقضا ندارد و قابل‌انتقال به دوره‌های بعدی می باشد.
این سرویس پهنای باند تا ۵۰ مگابیت بر ثانیه را برای مشترکین خانگی منتقل می کند و برای مشترکین تجاری با مذاکره سرعت فوق قابل ارتقا می¬باشد.
بله شما میتوانید زودتر از موعد جهت رزرو سرویس جدید اقدام نمایید. به این ترتیب شما میتوانید همیشه از پروموشنهای شرکت استفاده کنید و در آینده آن سرویس برای شما فعال شود. ولی دقت شود که اگر سرویس جدید را زودتر از پایان سرویس قبلی فعال کنید سرویس قبلی باطل می¬شود
مشترک میتواند با تماس با شماره 09400000940 مشکل خورد را پیگیری نماید.
• اولین گام در مدیریت مصرف آشنایی با مفهوم ترافیک مصرفی است. • ترافیک مصرفی شما عبارت است از مجموع ترافیک ارسالی و دریافتی در آن دوره • دانلود فایل­‌های مختلف، مشاهده سایت­ ها،مشاهده فیلم آنلاین و گوش کردن به رادیو آنلاین، نرم افزار­های ارتباطی و … همگی از اینترنت اطلاعات دریافت می‌­کنند. • علاوه بر مصارف عادی خودتان رعایت نکات امنیتی نیز تاثیر زیادی در کنترل مصرف ترافیک شما دارند.
شرکت ایرانیان نت دارای سرشماره "****0940000" می¬باشد.
تعرفه تماس‌های تلفن ثابت ایرانیان نت بر اساس مصوبات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می باشد. o ویژگی های تلفن ثابت ایرانیان نت شامل : o تعرفه بسیار اقتصادی برای انواع مکالمات درون شبکه ای و برون شبکه ای o قابلیت برقراری و دریافت تماس با هر شماره ای در هر نقطه از ایران و جهان o مکالمه رایگان بین مشترکین ایرانیان نت در هر کجای کشور o امکان انجام مکالمه توسط گوشی تلفن همراه به کمک اپلیکیشن اختصاصی o امکان ارسال و دریافت فکس o امکان برقراری تماس بدون استفاده از ترافیک اینترنت o امکان تماس رایگان با شماره های اضطراری ۱۲۵ و ...
• راه اندازی (رجیستر) کردن شماره بر روی تلفن های ویپ (Ip Phone) • راه اندازی (رجیستر) کردن شماره بر روی تلفن های آنالوگ Analog Phone با استفاده از یک دستگاه ATA در مسیر مودم و تلفن آنالوگ • تلفن ثابت بر روی سیم مسی (POTS)
الف) در صورت استفاده از تکنولوژی FTTH و مودم های زیر ابتدا از روشن بودن چراغ های Power، WiFi و PON (یا خاموش بودن چراغ LOS) اطمینان حاصل نمایید. ب) در صورت استفاده از تکنولوژی FTTB-LAN و مودم های زیر ابتدا از روشن بودن چراغ های Power، WiFi و WAN اطمینان حاصل نمایید. پ) در صورت استفاده از تکنولوژی FTTB-VDSL و مودم های زیر ابتدا از روشن بودن چراغ های Power، WiFi، اطمینان حاصل نمایید.
با توجه به انواع سرویس های ارائه شده از سوی شرکت ایرانیان نت از جمله خانگی و تجاری، کیفیت سرویس نیز می تواند متغیر باشد. به صورت مثال برای مشترکین خانگی با توجه به بسته خریداری شده میزان پهنای باند و حجم ذکر شده در آن بسته ارائه می گردد. که پهنای باند ارائه شده به صورت best-effort بوده و در غالب اوقات همان پهنای باند اعلام شده را ارائه می دهد و ممکن است در زمان هایی این میزان کاهش یابد (در صورت نیاز مشترکین به پهنای باند ثابت و dedicate پیشنهاد می گردد از سرویس تجاری استفاده نمایند). در رابطه با حجم اعلامی نیز، در صورت استفاده از وب سایت هایی که خارج از کشور قرار دارند و در واقع در صورت استفاده از ترافیک بین الملل میزان حجم مورد نظر به همان مقدار اعلامی می باشد، اما در صورتی که از وب سایت هایی که در داخل کشور هستند استفاده شود، میزان مصرف نصف مصرف واقعی مورد محاسبه قرار می گیرد. هم چنین پس از اتمام حجم هر بسته و در صورتی که مدت زمانی بسته منقضی نشده باشد، سرعت بسته به میزان 128 kbps افت می کند. اما در صورتی که مدت زمانی منقضی گردد، اینترنت قطع می شود. * در بسته های با سرعت بالاتر از 16 Mbps برای انجام تست سرعت دقیق حتماً از ارتباط کابلی به مودم متصل و تست های لازم را انجام نمایید. برای بررسی میزان سرعت بسته در اختیار می توان با مراجعه به پروفایل کاربری در سایت 940net.ir و مطابق شکل ذیل در بخش درخواست ها گزینه تست سرعت را انتخاب و سپس در صفحه جدید شروع تست را انتخاب فرمایید. در صورت تمایل نیز می توان از وبسایت speedtest.net نیز استفاده کرد که در صورت استفاده از تلفن همراه می توان از app/google store اپ مربوطه را با عنوان speedtest by ookla نصب و تست مورد نظر را انجام داد.
با توجه به انواع سرویس های ارائه شده از سوی شرکت ایرانیان نت از جمله خانگی و تجاری، کیفیت سرویس نیز می تواند متغیر باشد. به صورت مثال برای مشترکین خانگی با توجه به بسته خریداری شده میزان پهنای باند و حجم ذکر شده در آن بسته ارائه می گردد. که پهنای باند ارائه شده به صورت best-effort بوده و در غالب اوقات همان پهنای باند اعلام شده را ارائه می دهد و ممکن است در زمان هایی این میزان کاهش یابد (در صورت نیاز مشترکین به پهنای باند ثابت و dedicate پیشنهاد می گردد از سرویس تجاری استفاده نمایند). در رابطه با حجم اعلامی نیز، در صورت استفاده از وب سایت هایی که خارج از کشور قرار دارند و در واقع در صورت استفاده از ترافیک بین الملل میزان حجم مورد نظر به همان مقدار اعلامی می باشد، اما در صورتی که از وب سایت هایی که در داخل کشور هستند استفاده شود، میزان مصرف نصف مصرف واقعی مورد محاسبه قرار می گیرد. هم چنین پس از اتمام حجم هر بسته و در صورتی که مدت زمانی بسته منقضی نشده باشد، سرعت بسته به میزان 128 kbps افت می کند. اما در صورتی که مدت زمانی منقضی گردد، اینترنت قطع می شود. * در بسته های با سرعت بالاتر از 16 Mbps برای انجام تست سرعت دقیق حتماً از ارتباط کابلی به مودم متصل و تست های لازم را انجام نمایید. برای بررسی میزان سرعت بسته در اختیار می توان با مراجعه به پروفایل کاربری در سایت 940net.ir و مطابق شکل ذیل در بخش درخواست ها گزینه تست سرعت را انتخاب و سپس در صفحه جدید شروع تست را انتخاب فرمایید. در صورت تمایل نیز می توان از وبسایت speedtest.net نیز استفاده کرد که در صورت استفاده از تلفن همراه می توان از app/google store اپ مربوطه را با عنوان speedtest by ookla نصب و تست مورد نظر را انجام داد.
سرویس تلفن شرکت ایرانیان نت از نوع VoIP است به گونه ای که هر خط دارای نام کاربری و رمز عبور یکه ای می باشد که احراز هویت خط توسط آن صورت می پذیرد و سپس به آن خط IP تخصیص داده می شود. از آنجایی که شماره تلفن های مذکور از نوع ترابردپذیر ثابت می باشند، شماره تلفن ها به صورت یازده رقمی کشوری می باشد و برای تماس با آنها نیاز به گرفتن کد شهری نمی باشد. پس از انجام تنظیمات تلفن روی مودم و روشن شدن چراغ مربوطه بر روی مودم، در واقع خط تلفن مورد نظر IP گرفته و تلفن فعال گردیده است (برای اتصال تلفن به مودم ترجیحا از کابل همراه مودم استفاده شود، در غیر اینصورت می بایست کابل استفاده شده از نوع cross باشد). - در نوع تکنولوژی FTTH و نوع مودم، در صورت روشن بودن چراغ های VoIP و Phoe1 یا Phone2، سرویس تلفن برقرار است. در صورت خاموش بودن هر یک از چراغ ها، با کارشناسان امور مشترکین تماس حاصل فرمایید. در صورتی که چراغ های اشاره شده روشن می باشند اما دسترسی به تلفن وجود ندارد، نسبت به شارژ مالی خط تلفن خود و در سرویس های دوگانه نسبت به حجم و زمان بسته خود، اطمینان حاصل نمایید. - در نوع تکنولوژی FTTB-LAN، تلفن مجزا از مودم تحویلی در منزل مشترک می باشد و در صورت بروز هرگونه مشکل با امور مشترکین تماس حاصل نمایید. - در نوع تکنولوژی FTTB-VDSL، چراغ های Phone1 یا Phone2 می بایست روشن باشد، در صورت خاموش بودن چراغ، برای بررسی وضعیت خط تلفن با دفتر امور مشترکین تماس حاصل نمایید. در صورت روشن بودن چراغ مورد نظر و عدم دسترسی به تلفن، از شارژ مالی خط خود اطمینان خاصل فرمایید.